Lekcja otwarta - język polski w 8c

Uwaga! Mrożkowski cyrk zaprasza!
28 listopada 2022r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Legionowie odbyła się niezwykła lekcja języka polskiego w kl. 8c na temat: „Ambitne plany koguta - Artysta Sławomira Mrożka”. Zajęcia, które poprowadziła pani Dorota Przekazińska, miały charakter otwarty. W lekcji uczestniczyli zaproszeni goście: Naczelnik Wydziału Edukacji w Legionowie – pani Anna Łasińska, nauczyciele z legionowskich szkół oraz Dyrekcja i nauczyciele z SP1. Uczniowie mieli możliwość „odkrycia” opowiadania Sławomira Mrożka w sposób niekonwencjonalny. Dzięki okularom ClassVR, zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości, uczniowie znaleźli się w cyrku. Zwiedzili to artystyczne, pełne kolorytu miejsce przy utworze pt. „Marsz gladiatorów”. Nauczyciel, prowadzący zajęcia, dzięki kostiumowi i adekwatnej do sytuacji kreacji, stał się dyrektorem cyrku i prowadził lekcję nie wychodząc ze swej roli. Na zajęciach uczniowie pracowali w grupach, wykonywali różnorodne zadania, także egzaminacyjne, mieli przestrzeń na dyskusję, próbę tworzenia definicji, a także pisali krótką wypowiedź o charakterze argumentacyjnym, którą prezentowali w świetle reflektorów. Lekcję zwieńczyło pamiątkowe zdjęcie. Uczniowie, jak sami przyznali, uczyli się poprzez świetną zabawę i chcieliby „zdobyć bilety” na kolejną lekcję.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

8c
8c, foto nr 1, 8c, foto nr 2, 8c, foto nr 3, 8c, foto nr 4, 8c, foto nr 5, 8c, foto nr 6, 8c, foto nr 7,

link do filmu:
lekcja otwarta - 8c