Mobilne Laboratoria Przyszłości w Szkole Podstawowej nr 1

Szkoła Podstawowa nr 1, od ubiegłego roku szkolnego, bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjno-technologicznym Laboratoria Przyszłości, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W związku z tym, w dniu 27 listopada br., naszą szkołę odwiedziły Mobilne Laboratoria Przyszłości, w ramach których, dla uczniów z oddziałów 4-6, edukatorzy przeprowadzili warsztaty z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Zajęcia poruszały tematykę związaną z robotyzacją, rozwojem sztucznej inteligencji i wirtualną rzeczywistością. Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z zasadami działania długopisu 3D, poznali jego zastosowanie oraz samodzielnie stworzyli swój pierwszy model. Byli bardzo zaangażowani i aktywni, zwłaszcza w części eksperymentalnej z użyciem kamery (śledzenie ruchu i wykrywanie gestów). Zobaczyli, jak „widzi” komputer. Dowiedzieli się, co to jest sztuczna inteligencja – gdzie występuje, jak jej używać, jakie niesie zagrożenia, a jakie korzyści. Podczas zajęć wykorzystano także klocki Lego Education Spike (programowalnego elementu HUB z kilkoma portami).
Warsztaty, bogate w treści i różnorodne formy pracy, były bardzo ciekawe, stanowiły pigułkę wiedzy na temat nowych technologii i ich wykorzystania. #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

mobilne laboratoria
mobilne laboratoria, foto nr 1, mobilne laboratoria, foto nr 2, mobilne laboratoria, foto nr 3, mobilne laboratoria, foto nr 4, mobilne laboratoria, foto nr 5, mobilne laboratoria, foto nr 6, mobilne laboratoria, foto nr 7, mobilne laboratoria, foto nr 8, mobilne laboratoria, foto nr 9, mobilne laboratoria, foto nr 10, mobilne laboratoria, foto nr 11, mobilne laboratoria, foto nr 12, mobilne laboratoria, foto nr 13, mobilne laboratoria, foto nr 14, mobilne laboratoria, foto nr 15, mobilne laboratoria, foto nr 16, mobilne laboratoria, foto nr 17, mobilne laboratoria, foto nr 18, mobilne laboratoria, foto nr 19, mobilne laboratoria, foto nr 20, mobilne laboratoria, foto nr 21, mobilne laboratoria, foto nr 22, mobilne laboratoria, foto nr 23,